WORKSAD

Services

PERSONEL HİZMETLERİ

Personel Hizmetleri

İşletmeleri oluşturan ana unsur personeldir. Doğru seçilmiş personel işin ömrünü ve kalitesini belirler. Kalifiye adı verilen meslek personelleri kolay bulunmayabilir. Aynı zamanda işletme şartları da personel seçiminde önemlidir. Eğitim düzeyi işletmelerde standart olmalıdır. Ekip olarak çalışabilmek için seviyeyi belli noktada tutmak gerekir. Vardiyalı çalışma ve fiziki güç gerekliliği de personel seçiminde önemlidir.

  İhtiyaç duyulan personel ilan vererek bulunabilir. Uygun personelin bulunabilmesi için firmalardan hizmet alınabilir. İnsan kaynakları alanında uzman firmamız sizlere personel desteği sağlamaktadır. Bunun için başlıca kriterleri belirlemeniz yeterli olacaktır. Meslek ve deneyim süresi en önemli kriterdir. Yaş aralığı ve cinsiyet talebinde bulunabilir. İşe uygunluk mülakat ile değerlendirilmektedir. Olmazsa olmaz kriterler baştan belirlenerek eleme yapılmalıdır. Alınacak kişi sayısına göre personel davet edilir. Elemeler yapıldıktan sonra nihai karar verilir. Karar aşaması ik firmaları tarafından yönetilebilir.

 Personel Hizmetlerinin Alınması

  Verilen personel hizmeti seçim ve işe alım süreci ile başlar. Bu süreci başlatmak için sayı ve nitelik belirlemeniz gerekir. Personellerin görev tanımları ve çalışma şartları netleşmiş olmalıdır. Yeni açılan tesisler bu konuda firmamızdan ek hizmet alabilirler. Organizasyon şeması ve grev tanımları kurumunuza özel hazırlanmaktadır. Personel seçimi yapıldıktan sonra çalışanların yasal işlemleri yerine getirilir. Personel hizmetleri veya insan kaynakları birimi bu işlemleri takip edecektir. Tesis bünyenizde personel hizmetleri yoksa firmamız bu aşamada yardımcı olmaktadır. Mevcut çalışan personellerle ilgili tüm gereksinimler de firmamızca takip edilerek karşılanır. İnsan kaynakları hizmetini firmamızdan alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Aynı zamanda bu birimi kurmak için ekstra personel ihtiyacınız olmaz.

 İnsan Kaynaklarında Yapılacak İşler

  Firmamızın insan kaynakları olarak verdiği birçok hizmet vardır. İşe giriş ve yasal takip bunlardan birisidir. Personellerin herhangi bir risk altında olmadan yasaya uygun çalışması sağlanır. Çalışan personelin bordrolanması ve özlük hakları işleri yapılmaktadır. Uzun süreli çalışan personeller için ek çalışmalar yapılır. Performans değerlendirme testi ve anketler bu çalışmalardandır. Çalışma sonuçları hem çalışan hem işveren açısından önemlidir. Bu sayede personelin verimliliğinin artması beklenir. Verimli personel işletmeye karlılık ve kalite sağlar. İnsan kaynakları personel talepleri ile de ilgilenir. Görev dahilinde olan talepler için çözümler bulur. Yetkisini aşan talepleri ise yönetime iletir. Tüm bu işleyiş personelle ik arasında sıkı bağ oluşturmaktadır. Dolayısı ile personel hizmetleri işletmelerde kilit noktadır.

 Hızlı ve Kaliteli İK Hizmeti

  Küçük tesis ve işletmelerde personel sayısı azdır. Dolayısı ile İK birimi kurulmaz. Fakat birimin olmaması yapılacak işlerin gerekliliğini ortadan kaldırmaz. Bu hizmetler dışarıdan satın alınabilir. Firmamızca verilen hizmetler dönemsel ya da uzun sürelidir. Sadece işe alım için bizden destek alabilirsiniz. İsterseniz tüm ik hizmetleri için de kapsamlı destek isteyebilirsiniz. Bu konuda uzmanlaşan firmamız taleplerinizi hızla karşılamaktadır. Eğitimli personel kadromuz çalışmalarını her zaman kalite odaklı yapmaktadır.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00