WORKSAD

Services

PERFORMANS DEĞERLENDİRME

Performans Değerlendirme

İşletmelerde en önemli parametreler personellerdir. İş bilinci gelişmiş ve eğitilmiş personel işletmeye pozitif katkı sağlar. Personelleri iyi şekilde seçmek işin sadece başlangıcıdır. Devam eden süreçte de personelin izlenmesi ve değerlendirmelerin yapılması gerekir. İnsan kaynakları hizmeti veren firmamız bu konuda işletmelere destek vermektedir. Personelin seçilmesinden itibaren değerlendirme süreci başlamaktadır. Performans değerlendirme denen bu işlem belirli dönemlerde yapılır. Değerlendirme sonucu olumlu ya da olumsuz yaptırımlar devreye gidebilir. Bu sonuçta başarılı olma kriterleri referanslı kaynaklardan alınmaktadır. Yapılan değerlendirmeler tamamı ile yazıya dökülerek sonlandırılır.

 Performans Değerlendirmesinin Yapılması

  Performans değerlendirme tüm işletmeyi kapsamalıdır. Her personel bir üstü tarafından değerlendirilmektedir. İstenirse bu hizmet firmamız tarafından da yapılabilir. Objektif değerlendirme yapan firmamız sonuçları işletme ile paylaşmaktadır. İnsan kaynakları bölümü değerlendirme raporlarını hazırlar. Raporlar işletme sahibine ya da genel müdüre sunulabilir. Bu değerlendirmeler sonucunda maaş yükselmesi gibi ödüllendirmeler yapılabilir. Terfi ya da kademe atlama da diğer ödüllerdendir. Değerlendirmesi olumsuz olan personeller için gerekli uyarılar yapılır. Yeni değerlendirmeye kadar personelden eksiklerin giderilmesi istenir. Performans değerlendirme bir puanlama sistemi ile yapılır. Başarı seviyesi puan ya da harfler ile ifade edilir. Başarı ve başarısızlık durumu birçok kritere bağlıdır. İlk aşamada işe bakış açısı puanlanmaktadır. Personelin iş ahlakı da değerlendirme konularındandır. Ekip çalışmasına uygunluğu ise puanlamaya dahil başka bir kriterdir. Son olarak işe olan bağlılığı ölçülerek değerlendirme bitirilmektedir.

 İş Disiplininizi Sağlayın

  Personellerin disiplinini sağlamak iş verimliliğini etkiler. Yaptırımı olan değerlendirmeler ise personelleri her an tetikte tutar. Bu durum iş refahıyla birleştiğinde ortaya kalite denen kavram çıkar. Sürekli personel değişikliği yerine düzenli değerlendirme yapmak daha faydalıdır. Bu anlamda firmamızdan alınacak eğitimler de çok önemlidir. Hem yeni firmalar hem işleyişine devam eden firmalar bu eğitimlerden faydalanabilir. Firmamız personel konusunda da işletmelere hizmet vermektedir. Aradığınız özelliklere uygun personeli kısa sürede bulabilmeniz mümkündür. Kalifiye personel sizlere iş ve zaman kazancı sağlamaktadır. Firmanızda donanımlı ik ekibinin kurulması için de destek alabilirsiniz.

 Personele Dair Tüm Talepleriniz İçin Başvurabilirsiniz

  İşletmenizde personel ve insan kaynaklarına dair çeşitli ihtiyaçlarınız olabilir. Bu ihtiyaçlara yönelik hizmetler firmamız tarafından uzman ekiple sağlanmaktadır. Görev tanımları ve organizasyon şeması bunlardan birisidir. İş planları ve performans değerlendirmeleri de verilen hizmetlerdendir. Yıllık bir plan dahilinde yapılan denetim ve değerlendirmeler mevcuttur. İk denetimleri sonucu yapılması gereken iyileştirmeler belirlenir. İşletmelerin bu konuda kendilerini iyileştirmeleri sağlanır. Bir dahaki denetim dönemine kadar eksiklerin kapatılması hedef olarak belirlenmektedir. Bu süreçte gerekli olacak iş gücü de firmamız tarafından sağlanır. Performans değerlendirme iş ile ilgili kriterler üzerinden yapılır. Bireysel olarak personelin başarısını da ortaya koymaktadır. Bu anlamda personelle ilgili genel bilgi de vermektedir. Yeni kurulan işletmelerde mutlaka bu uygulamalar yapılarak sonuçlar değerlendirmelidir.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00