WORKSAD

Services

OKUL TEMİZLİĞİ

Okul Temizliği

Okullar, öğrencilerin büyük bir zamanını geçirdiği yerlerdir. Bu mekanların hijyen kurallarına uyum sağlaması çok önemlidir. Firmamız tarafından sağlanan okul temizliği hizmetleri kapsamlı bir çalışmayı içermektedir.

  Okul Temizliğinin Detayları

  Okullarda değişik yaş grubundan öğrenciler bulunur. Özellikle çocukların temiz ortamlarda bulunması sağlık yönünden değerlidir. Okullarda sınıflardan yemekhanelere ve tuvaletlere kadar her yerin hijyenik olması esastır. Firmamızın sunduğu okul temizlik hizmetleri hijyen kurallarını esas almaktadır. Okulların temizliğinde görev yapan ekibimiz özel eğitimlere tabi tutulmaktadır. Eğitimler sonrasında onların yeterliliğini ölçen sınavlar uygulanmaktadır. Bu sayede temizliği gereklerine uygun yapan bir ekiple hizmet sunmaktayız.

  Bu temizlikte dikkat edilen önemli kriterler bulunmaktadır. Sınıfların temizlenmesinde sadece sınıfın görünen kısımları değil, her bölümü temizlenmektedir. Sıraların temizlenmesi, pencere ve kenarlarının temizlenmesi bu işin ilk aşamasıdır. Ardından sınıf kapıları ve dolapların temizliği yapılmaktadır. Bu sırada kullanılan ekipmanlar sağlıklı ve hijyenik ürünlerdir. Deterjanlar, hijyen sağladığı kadar sağlığa zararlı olmayan malzemelerdir. Temizlikte kullanılan bezler, her mekan için ayrı seçilmektedir. Örneğin cam temizliği ve sıra temizliği kesinlikle aynı bezle yapılamaz. Bu, hijyen kurallarında önemli bir detaydır. Ekibimiz bu kurallara uyarak sizler için en verimli temizliği gerçekleştirmektedir.

  Okul Yemekhanelerinde Hijyen

  Yemekhanelerin okul temizliği içinde ayrı bir yeri vardır. Yemekhaneler, yemeklerin pişirildiği ve yenildiği alanlardır. Bu temizlikte yalnızca masaların bulunduğu kısmın temizlenmesi yeterli olmaz. Mutfak kısmının da tamamen temizlenmesi hedeflenmektedir Tecrübeli ekibimiz, mutfakta tezgahlar, ocaklar, mutfak dolapları gibi alanları detaylıca temizlemektedir. Bunun yanında tezgahların alt kısımları, çöp kutuları, lavabolar da tüm inceliğiyle temizlenmektedir. Mutfak temizliği dışında öğrencilerin yemek yediği bölümler de detaylıca temizlenir. Bunda masaların ve sandalyelerin antibakteriyel deterjanlarla silinmesi önem taşır. Yemekhane camları, kapıları ve zemini de aynı özenle silinmektedir. Firmamızın sunduğu çalışmalarda hedef, hiçbir detayın atlanmamasıdır. Çünkü öğrencilerin sağlığı, firmamız nazarında her şeyden değerlidir.

  Okul Tuvaletlerinde Gerçek Temizlik

  Okulların tuvaletleri de temizliğin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu tuvaletler, her gün çok sayıda kimse tarafından kullanılmaktadır. Gerek personel tuvaletleri gerekse öğrenci tuvaletleri, her daim hijyenik olmalıdır. Bu hijyeni sağlamak, kullanılan temizlik ürünlerinin profesyonelliğine bağlıdır. Ancak bununla birlikte temizlik ekibinin işinin ehli olması şarttır. Yapılan okul temizliği sırasında tuvaletlerde belli aşamalar uygulanmaktadır. Lavaboların, lavabo çevrelerinin temizlenmesi bakterilerin yok edilmesi adına önem taşır. Aynı şekilde lavabo aynalarının da temizlenmesi gerekmektedir. Tuvaletlerin temizliğinde profesyonel temizleyicilerin kullandığı ürünler tercih edilmektedir. Tuvaletlerin tabanından, kapılarına kadar her yer, en ince ayrıntılara dikkat edilerek temizlenmektedir.

  Firmamız sizlere temizlik ihtiyaçlarınızda profesyonel çözümler getirmektedir. Okullarda yapılan temizlik iki aşamadan oluşmaktadır. Öğrencilerin okulda olduğu saatlerde bu temizliğin ilk aşaması yapılır. Bunda hedef ders saatinde ortamda rahatsızlık vermeden çalışmaktır. Okul dağıldıktan sonra ise, temizliğin geri kalanı tamamlanmaktadır. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00