WORKSAD

Services

MÜLAKAT DANIŞMANLIĞI

Mülakat Danışmanlığı

 

Günümüzün eğitimlerinden biri olan mülakat danışmanlığı, iş arama sürecinde değerlidir. Yapılan iş başvurularında kişinin kendisini doğru ifade etmesi beklenir. Bunun yanında CV’lerin doğru hazırlanması önemlidir. Firmamız mülakat danışmanlığı eğitiminde iş arama sürecini destekleyici bilgiler sunmaktadır.

 Mülakat Danışmanlığı Eğitiminin İçeriği

Bir kimse, iyi bir eğitimden geçmiş olabilir. Bir iş için gereken yeterliliğe sahip olabilir. Bu kimse, çalışma alanı konusunda değerli bilgi ve tecrübelere sahiptir. Ancak işe alım sürecinde bunların doğru ifade edilmesi gerekmektedir. Bu konuda CV hazırlamak önemlidir. CV’de kişinin yalnızca aldığı eğitim ve iş tecrübeleri yer almaz. Bu belgeler, çalışan kimsenin iş dünyasına bakışını özetlemektedir. Kariyer planları, hedefleri gibi detaylar CV’de belirtilir. Kişinin özel ilgi alanları da önemlidir. Hatta ne kadar pozitif ve sosyal bir kişilik olduğu ifade edilebilir. İşverenler inceledikleri CV’lerde bu detaylara dikkat ederler. Kendisini doğru ifade eden adayların işe alınma şansı yüksek olur. Tarafımızdan verilen mülakat danışmanlığı eğitimi tüm bu bilgileri kazandırmaktadır. Bununla birlikte işe alım mülakatlarının teknikleri öğretilmektedir.

 Planlı İş Arama Stratejileri

Günümüzde iyi bir işe başlamak, bazı süreçleri içerir. Eğer iş arama süreci doğru planlanmamışsa, işe alınmak zordur. Verilen eğitimler bu planın nasıl yapılacağını öğretmektedir. İş arayan bir kimsenin kendi hedefleri olmalıdır. Aldığı eğitimler ve yeterlilikleri doğrultusunda hedefler belirlenmelidir. Aranılan iş, bu hedeflere uygun olmalıdır. Aksi halde kişi, nitelikli bir iş gücü olduğunu kanıtlayamaz. İşverenler de bu tür başvuruları dikkate almazlar.

Bilindiği üzere günümüzde birçok iş ilanı açılmaktadır. Bu iş ilanlarına çok sayıda başvuru yapılır. Yapılan başvurular arasında fark edilmek, tamamen kişinin kendi yeteneğine bağlıdır. Verilen bu eğitimlerde kişinin kendi yeteneğini ve gücünü keşfetmesi sağlanmaktadır. Ve ardından bu yetenekleri doğru şekilde göstermenin yöntemleri öğretilmektedir.

Kariyer planlaması, iş arama sürecinden itibaren yapılmalıdır. Bu sayede kişi, geleceğini sağlam temeller üzerine kuracaktır. Yapılan planlar, hedeflenen işe sahip olmanın yolunu açmaktadır. İşverenlerin tercihleri, ne istediğini bilen çalışanlardır. Firmamız Worksad, sunduğu eğitimlerle hayalinizdeki işe kavuşmanızı sağlamaktadır.

 İşe Alınma Sürecinde Yöntem ve Teknikler

Kişi, belirlediği hedefler doğrultusunda yapacağı başvurularında, kendini doğru ifade etmelidir. İşe alım mülakatları, adayları tanımak için değer taşır. Bazen işverenler bu mülakatlarda bir sohbet havası sunar. Ancak sohbetin temelinde adayın vereceği cevapların samimiyeti ölçülmektedir. Sizlere verdiğimiz mülakat danışmanlığı eğitimleri, bu mülakatların inceliklerini aktarmaktadır. Sorulan sorulara kısa ve net yanıtlar vermek önemlidir. Ancak bunu yaparken doğru tekniklerin bilinmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğitimler süresince bu noktalara değinilmektedir.

Günümüzde sosyal medyayı doğru kullanmak, işe alım sürecini etkiler. Firmamızın verdiği eğitimler, sosyal medyanın bu konuda doğru kullanımını öğretmektedir. Bu eğitim, oldukça detaylı ve kapsamlıdır. Bu detaylardan haberdar olmak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Telefon numarası veya mail adresinden bize ulaşmanız mümkündür.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00