WORKSAD

Services

İK SÜREÇ YÖNETİMİ

İş Süreç Yönetimi

İş analizi ve görev tanımı başta olmak üzere iş süreç yönetimi birçok seçeneğe ayrılmaktadır. İnsan kaynakları tarafından yönetilen süreçlerin tamamını kapsar. Hem kişi hem de kurum bazlı olarak çalışılır. Amaç şirketlerin ve adayların çıkarlarını korumak ve onların taleplerine hızlı bir şekilde yanıt vermektedir.

 İş Analizi ve Görev Tanımı Hizmetleri

  İş analizi ve görev tanımları iş süreç yönetimi kapsamındaki ilk hizmetlerdir. İş analizlerinin yapılması doğru adayların belirlenmesi için son derece önemlidir. Takriben 1 saatlik bir çalışmayla doğru aday tanımları oluşturulur. Aynı zamanda görev tanımının yapılması da bu bağlantıdaki bir diğer seçenektir. Görev tanımlandıktan sonra buna göre adayların belirlenmesi, seçilmesi ve işe hazır hale getirilmesi amaçlanır. Şirketleri doğru aday konusunda yönlendiren bu çalışmalar zaman açısından da tasarruf sağlar.

 Organizasyon Şemaları

  Organizasyon şemaları alt üst ilişkilerinin düzenlenmesi açısından önemlidir. Bu noktada insan kaynaklarının iş süreç yönetimi kapsamındaki bir diğer çalışmasıdır. Şirket içi faaliyetlerin çok daha hızlı ve pratik unsurlarla gerçekleşmesini sağlar. Aynı zamanda görev dağılımının daha profesyonel bir şekilde yapılmasını olanaklı hale getirir. Organizasyon şemaları günlük, haftalık ya da aylık olabilir. Bu şemalar incelendikten sonra şirketlerin hareket programları belirlenmiş olur. Her kademedeki şirketler için geçerliliği bulunmaktadır. Sadece büyük şirketler değil orta ve küçük ölçekli firmalar da bu hizmetten faydalanabilir. Organizasyon içerikli şemalar gerek görüldüğü takdirde güncellenebilir.

 Ücret Yönetimi Hizmetleri

  Çalışanların maaşlarının belirlenmesi ücret yönetimi kapsamındaki faaliyetlerdir. Aynı zamanda primleri ve ikramiyeleri de kapsar. Bu ücretlerin ne zaman kimlere ödeneceği hesaplanır. Amaç hem adil olmak hem de rekabete dayalı bir iş ortamı yaratmaktır. Bazı prim ve ikramiyeler ise verimlilik tabanında belirlenir. Şirketlerin genel ücret politikaları da bu hizmet kapsamında ele alınır. Tüm ekonomik tabanlı yaptırımlar stratejik hareket noktaları için ideal bir konumdadır.

 Performans Değerlendirme Hizmetleri

  Bir diğer hizmet seçeneği performans değerlendirme adı ile lanse ve ifa edilmektedir. Çalışanların performansının değerlendirilmesi analitik ölçeklerde gerçekleştirilir. Ek olarak adaylara mevcut şirket politikaları hakkında genel bilgiler verilir. Firma ile aday arasındaki belirsizlikler ortadan kaldırılır. Performans değerlendirmeler aylık ve yıllık olarak yapılabilir. Performansından memnun olmayan kişilere ikazlarda bulunulabilir.

 Koçluk ve Öz Geçmiş Hazırlama Hizmetleri

  İnsan kaynakları sadece şirket ve firma odaklı çalışmamaktadır. Aynı zamanda kişilere özel hizmetler de sunmaktadır. Bunların başında koçluk geliyor. İşsizlik ile mücadelede psikolojik olarak da destek verilmektedir. Aynı zamanda CV hazırlama süreçlerinde de profesyonel destek sağlanmaktadır. Şirketlerin ilgisini çekecek ve diğer öz geçmişlerden farkını ortaya koyacak Cv yazılımları mevcuttur. Bu sayede adayların çok daha kısa sürede istedikleri işe yerleşmeleri sağlanmaktadır. Koçluk hizmetleri ise çok yönlü olarak ifa ediliyor. Adayların son çeyrekte hedeflerinin belirgin kılınması ve uzun süreli planlar da bu hizmetin bir parçasıdır.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00