WORKSAD

Services

HASTANE TEMİZLİĞİ

Hastane Temizliği

Hastane Temizliği

  Gün içerisinde hastanelere çok sayıda insan giriş ve çıkış yapar. Hastanelerin düzenli aralıklarla temizlenmesi oldukça önemlidir. Bu alanda profesyonel olarak hastane temizliği hizmeti alınabilir. Mikrop ve virüslerin yayılmasını önlemek için temizlik yapılması gereklidir. Temizlik hizmeti hastaneler için uygun ekip oluşturularak sağlanır. Hijyenin sağlanmasından sorumlu olan çalışanlar, görevlerini eksiksiz yerine getirir. Odalar kir ve mikroplardan arındırılır. Her katta ayrı bir temizlik personeli bulunabilir. Günlük temizliğin dışında periyodik temizlikler de yapılabilir. Detaylı olarak hijyenin sağlanması adına personele eğitim verilir. Tüm personel özel dezenfekte ve hijyen eğitimi alırlar. Temizlik için özel olarak hazırlanan ekipmanlar vardır. Personel doğru kimyasal kullanarak, en ideal temizliği sağlar.

 Kaliteli Temizlik Hizmeti

  Kaliteli hizmet alabilmek için profesyonel bir ekiple çalışmak gereklidir. Hijyenik hastane temizliği için uygun koşullar sağlanarak çalışma yapılır. Temizliğe başlamadan önce malzemeler kontrol edilir. Eksik malzeme varsa tamamlanır. İçeride hasta bulunuyorsa; hastanın odasına izin alınarak girilir. Çöpler toplanarak oda içi temizliğe başlanır. Yüzeylerin tozları gerekli malzemelerle özenle alınır. Tuvaletler kir ve mikroplardan arındırılır. Bu işlem sırasında hijyen açısından personel eldiven kullanır. Eksik malzemeler tamamlanır. Klozetin içine asidik dezenfektanlı kimyasaldan sıkılır. Fayanslar silinerek, lavabo güzelce ovulur. Kapı kolunun tozu alındıktan sonra odaların genel temizlik işlemi tamamlanır.

  Taburcu olan hastaların ardından odalar tekrardan kullanıma hazır duruma getirilir. Taburcu odasında yapılan temizliğin en önemli aşaması, yataktır. Dezenfektanlı temizlik kimyasalı ve bez yardımıyla en uç noktalara kadar silinir. Odanın temizliği en detaylı şekilde yapılır. Doktor odaları ise, hasta muayenesi olmayan zamanlarda temizlenir. Masa üzerindeki eşyaların yeri değiştirilmeden tozları alınır. Masanın üstü kuruduktan sonra eşyalar yerine konulur. Temizlik sırasında en az düzeyde toz oluşturacak yöntemler tercih edilir.

 Dikkatli ve Güvenli Temizlik

  Bulaşıcı hastalık riski göz önüne alınarak temizlik işlemi özenle gerçekleştirilir. Maksimum düzeyde anti bakteriyel ürünler tercih edilir. Dezenfekte için doğru kimyasallar kullanılır. Rutin oda temizlikleri yapılırken, tuvalet temizliği de yapılır. Genel hastane temizliği hizmetinde öncelik hasta odalarının temizliğidir. Müsaitlik onayı alındıktan sonra gerekli işlemlere başlanır. Çöpler toplanır ve genel temizlik yapılır.

  Ameliyathane, enfeksiyon odaları, kemoterapi üniteleri, diyaliz odaları riskli alanlardır. Dolayısıyla bu alanlarda dezenfekte işlemine son derece dikkat edilir. Hastane temizliğindeki temel amaç sadece odayı kirden arındırmak değildir. Bakteri ve mikropların yok edilmesi önemlidir. Bu nedenle dezenfekte işlemi uygun koşullarda yapılmalıdır. Yoğun bakım ünite duvarlarının en az altı ayda bir temizlenmesi gerekir. Yani hastanelerin günlük temizlik dışında periyodik hizmete de ihtiyacı vardır. Periyodik hizmet haftalık, aylık ya da yıllık olarak alınabilir. Kaliteli temizlik için ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinde ayrı bez kullanılır. Tüm araçların temizliğinde gereken hassasiyet gösterilir. Profesyonel bir ekiple, dikkatli ve güvenilir hizmet almanın keyfini yaşayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00