WORKSAD

Services

DÖNEMSEL İŞE ALIM

Dönemsel İşe Alım

 

İşletmelerin en önemli yatırımlarından birisi personeldir. İşletme türüne göre değişen sayıda personel ekibi olur. Bu ekip işin özelliklerine uygun olarak seçilen kişilerden oluşur. Personeli seçmek ise ayrı bir uzmanlık işidir. Özellikle yeni kurulan tesis ve işletmelerde bu iş özenle yapılmalıdır. Personel seçme işi genelde insan kaynaklarının işidir. Fakat insan kaynaklarının oluşması için de uygun personel gerekir.

Bu iş istenirse zincir halinde danışmanlık şirketlerinden alınabilir. İnsan kaynakları konusunda uzman firmalar bu anlamda destek ve hizmet verirler. İhtiyacınız olan personeli hızlı bir şekilde bulurlar. Dilerseniz bünyelerindeki özgeçmişleri de ihtiyaç durumunda değerlendirebilirler. Böylece kısa süre içinde kalifiye personeller ile işinize başlarsınız. İnsan kaynakları hizmeti dönemsel işe alım için kullanılabilir. Çok sayıda personelin çalıştığı tesislerde dönemlik alımlar önemlidir. İşlerin aksamaması açısından dönemlik alımlarda yeterli sayıda personelin bulunması önemlidir.

İnsan Kaynakları Hizmeti Nasıl Alınır?

Uzmanlık alanı personel olan kurumlar size dışarıdan hizmet verirler. İnsan kaynakları birimi olarak görev yapabilirler. Personellerin işe giriş evraklarını muhafaza ederler. Yasal bildirimleri zamanında yaparak işveren haklarını gözetirler. Aynı zamanda bordrolama hizmetlerini yerine getirirler. Bu hizmeti satın almak için firma ile görüşmek yeterlidir. Alınmak istenen hizmetin ne olduğu açık şekilde belirtmek yeterlidir. İşe alım süreçlerinde personelin elenmesi ve mülakatları firma tarafından yapılabilir. Bu hizmet işverenlerin zamandan tasarruf etmesini sağlamaktadır.

Dönemsel Personel Alımı

Dönemsel işe alım, çalışanı fazla olan işletmelerin işe alım yöntemidir. Genelde zincir olan bu işletmelerde iş yoğunluğu fazladır. İşten ayrılan personeller ise iş kaybına neden olmaktadır. Sayı fazla olduğu için her seferinde alım yapmak makul olmamaktadır. Bu nedenle dönemsel işe alım prensibi uygulanmaktadır. Belli zamanlarda gerekli personel toplu şekilde işe alınır. Toplu alım için insan kaynakları firmalarında destek alınabilir. Firmaların veri tabanındaki cvler değerlendirilir. Gerekirse yeni iş ilanları verilir ve kalifiye eleman aranır. Bulunan elemanlar ön elemeden geçirilir. Uygun bulunan adaylar işletmeye gönderilir ve onay alınır. Onay işlemi sonrası ise işe girişler yapılır. Tüm bu işe alım sürecinde ik firmaları sizlere destek verir.

Profesyonel Seviyede Hizmet

İnsan kaynakları firmaları bu alanda oldukça tecrübelidir. Eğitimli ve sertifikalı personeller ile hizmet verirler. İşletmelere özel çözümleri ile para ve zaman kaybını önlerler. Mevcut personellerin değerlendirilmesi için geliştirdikleri yollar vardır. Dolayısı ile sadece işe alım sürecinde etkin değillerdir. Uçtan uca bir yönetim anlayışını benimseyerek hizmet verirler. Performans değerlendirme sistemi ile personel kalitesini arttırırlar. Verimliliğin ve iş bilincinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yaparlar. Verilen tüm hizmetler uluslararası standartlarla değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonuçları işverenlere raporlar ile sunulmaktadır. İşverenler yüksek değerlendirme yapılan personellerini ödüllendirebilirler. Personelin belli bir kalitede tutulması açısından bu hizmetlerin alınması önemlidir. Firmalara web siteleri veya telefon üzerinden ulaşarak hizmet detayları alınabilir.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00