WORKSAD

Yazılar

insan kaynakları, kayıtlı eposta hizmetleri, bordrolama

İnsan Kaynaklarında Hizmet Seçenekleri Nelerdir

Süreç yönetiminde etkin rol oynayan insan kaynakları birçok farklı alanda hem firmalara hem de personellere hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyen herkes telefon ve internet üzerinden irtibata geçebilir. Alanında uzman ve tecrübeli bireylerin görev yaptığı insan kaynaklarının temel amacı firmaların istikrarlı bir tablo içerisinde yükselişe geçmesini sağlamak, işe alım süreçlerinde hem şirketlerin hem de bireylerin çıkarını gözetmektedir.

  Farklı alanlarda servis edilen insan kaynakları hizmetleri raporlama, teknik analiz ve mülakat gibi çeşitli işleri bir arada yürütmektedir.

  Mülakat Danışmanlığı ve Öz Geçmiş Hazırlama

  Çeşitli eğitim programlarına ev sahipliği yapan mülakat danışmanlığı, kariyer hedefi bulunan kişilerin talepleri doğrultusunda verilmektedir. Mülakatta kendini en iyi ifade etmenin yolları da profesyonel ekiplerin hazırladığı talimatlar ile birlikte gösteriliyor. Aynı zamanda mülakat esnasında kesinlikle yapılması ve yapılmaması gereken her şey de eğitim programlarının dahilindedir.

  Bu alanda sunulan bir diğer hizmet seçeneği ise öz geçmişlerin hazırlanması sürecini yönlendirmektedir. Bilindiği üzere hazırlanan cvler işe alım süreçlerini doğrudan etkileyen en önemli metinlerdir. Bu metinlerin şirketlerin talep ettiği şekilde hazırlanması için profesyonel destek veriliyor. İş arama süreçlerinde hem mülakat hem de öz geçmiş konularında yardım almak isteyen herkes insan kaynaklarının bu departmanlarına müracaat edebilir.

  Yeniden Yerleştirme ve Koçluk Hizmetleri

  İşe girerken ve işten çıkarken birçok belge lazım olmaktadır. Bu belgelerin temin edilmesi ve düzenlenmesi için de insan kaynakları departmanı ile iletişime geçilebilir. Birçokları için epey zorlu olan bu aşamalar tek tek ve kısa sürede tamamlanmaktadır. Piyasa içerisinde birçok yeniden yerleştirme programı bulunmaktadır. Kişiye özel programlar bireylerin istekleri ve gireceği şirkete göre değişkenlik gösterebilir.

  Koçluk hizmetleri ise oldukça geniş bir yelpazede sunuluyor. Çehreleri, işleyişleri ve programları sürekli değişen şirket yapılarına karşı uyum sağlayacak bireylerin eğitilmesini amaçlayan hizmetlerdir. Koçluk, birçok farklı noktada bireylerin yönlendirilmesini de kapsıyor. Seans seans düzenlenmektedir. Kaç seans olacağı önceden belirlenir ve buna göre bir ücret çıkarılır. Ne olursa olsun iyi bir kariyer hedefleyen herkes kendine özel bir koç tutarak başarı merdivenlerini çok daha hızlı bir zaman diliminde çıkarabilir. Akademik alanda titizlikle tatbik edilen koçluk hizmetleri bireysel ve grup seansları olmak üzere ikiye ayrılıyor.

 Performans Değerlendirme Hizmetleri

  Personellerin performansı arttırmaya yönelik değerlendirmeler de bir diğer insan kaynakları hizmetleridir. Özellikle şirketlerin aksayan departmanlarında performans arttırmaya yönelik çeşitli toplantılar, yeni hedefler ve zamlar yapılabilir. İşletmelerin her alanını kapsayan performans değerlendirme ölçekleri aylık ve yıllık raporlarla analiz edilir. Söz konusu raporlar firma yetkililerine iletilerek onların da durum değerlendirmesi yapmaları sağlanır.

  İnsan kaynakları süreçleri bunlarla sınırlı değildir. Görev tanımı ve organizasyon şeması da sunulan diğer hizmetler arasında gösterilebilir. Görev tanımı ve dağılımının bu şemalar üzerinden yapılması, hem şirketlerin hem de personellerin yararına olmaktadır.

Bir cevap yazın :

* E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacak.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00