WORKSAD

Yazılar

Tesis yönetimi, Tesis yönetimi firmaları, tesis yönetimi hizmetleri, tesis yönetimi şirketleri

Sunulan Personel Hizmetleri Nelerdir

Firma, birçok konuda tedarik amacı ile hizmet veren firmalar arasında yer almasından dolayı bünyesinde görev alan personel sayısı da bir hayli fazla. Personeller firma bünyesinde uzmanlık alanlarına göre kendi iş kollarına göre gruplandırılıyor. Her iş kolunda bulunan personeller kendi iş alanları ile ilgili gerekli yeterliliğe sahip bir şekilde görev alıyorlar. Firma içerisinde personellerin kendi iş kollarında uzmanlaşmaları ve yeni gelişen tekniklerin tecrübe edilmesi için hizmet içi kursları veriliyor. Bu hizmetler firmanın personel hizmetleri bünyesinde sunulan hizmetlerin başında geliyor.

  Şirket ve Firmalara Personel Temini

  Firmanın sunmuş olduğu en önemli hizmetlerden birisi de firmalara personel temini sağlamasıdır. Her sektör için personel eksikliği yaşanması durumunda firma tarafından ihtiyaç duyulan sayıda personel temin edilerek şirket ve firmaların personel açıkları gideriliyor. Tedarik edilen personellerin özlük hakları firmanın kendisinde olmasının yanı sıra geçici süre temin edilmek için görev alınan şirket ve firmalarda temin edilen personeller için ek ücret tarifesini uyguluyorlar. Firmanın iş kolunun çok fazla olması nedeni ile her iş koluna ait yeterli sayıda personelin temin edilmesi firma tarafından yapılan başvuruların titizlikle incelenerek işe alımları ile gerçekleşiyor.

  Personeller için Hizmet İçi Eğitimleri

  Personellerin firmanın sunmuş olduğu tüm hizmetlerde kendi iş kollarında kalifiye eleman olmaları için firma tarafından hizmet içi eğitimler veriliyor. Personellerin tam anlamı ile uzmanlaşmaları şirket ve firmalara sunulacak olan hizmetin kalitesini üst düzeye çıkaracağından firma tarafından sunulan hizmet içi eğitimlere büyük önem veriliyor. İşe alım ve işten ayrılma gibi durumlarda da personel hizmetleri birimi etkin bir görev üstleniyor. Personelin çalışma koşullarının sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi firmanın ele aldığı en önemli konuların başında geliyor.

  Firmanın personel hizmetleri departmanı tarafından hazırlanan eğitim programları belirli dönemlerde her iş koluna sahip personellere veriliyor. Bu eğitimlerde gerekli yeterliliğe sahip olan personeller, uzmanlık belgesi alarak görevlerine uzman personel olarak devam ediyorlar. Eğitimlerde gerekli yeterliliğe ulaşamayan personeller de belirli dönemlerde hazırlanan hizmet içi eğitimlere devam ederek gerekli yeterliliğe sahip olana kadar çalışmalarına devam ediyorlar.

  Personel Özlük İşlemleri

  Firma, bünyesinde çalışan personellerin özlük haklarının takibi ve yerine getirilmesi için personel hizmetleri birimince hizmet veriyor. Personellerin çalışma saatleri, haftalık izinleri, aylık ödemeleri, sigorta primleri, yıllık izinleri gibi konularda özlük dosyası oluşturarak dosyaların takibini yakından yapıyor. Çalışma ve iş koşullarının kaliteli olması konusunda firma tüm seçenekleri kaliteli bir şekilde değerlendiriyor.

 Personellerin çalışma saatleri gündüz normal mesai saatlerinin yanı sıra vardiyalı iş kolları için de vardiyalı çalışma saatleri belirleniyor. Tüm bu işlemlerin takibi personel hizmetleri aracılığı ile takip ediliyor. Personellerin tedarik amaçlı geçici bir süre için başka firma ve şirketlerin bünyesinde çalıştırılması ile elde edilecek hak ediş çift maaş olarak personelin kazancına ekleniyor.

Bir cevap yazın :

* E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacak.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00