WORKSAD

Yazılar

bordrolama

Detaylı Bordrolama Hizmeti Nedir

Bordrolama, yasal anlamda yapılması gereken bir çalışmadır. Bu çalışmanın, belirlenen kurallara göre yapılması zorunludur. Aksi halde küçük bir hata söz konusu olursa, bir işletme için oldukça sıkıntı çıkarabilir. Sizde kusursuz bir bordrolama hizmeti isterseniz, bunu firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

  Bordrolama Hizmetinin Kapsama Alanları Nelerdir?

  Bordrolama çalışması, bilindiğinden çok daha detaylı bir bir hizmet yelpazesine sahiptir. Çalışmada, her şeyden önce iş yerinde çalışanların maaş bordrolarının kusursuz olarak hazırlanması gerekiyor. Ayrıca hazırlanan bu belgelerde bütün detaylar yer almalıdır. Sadece maaş bordrolarının hazırlanması değil, vergiler, net ücretlerin hesaplamaları, sigorta ödemeleriyle ilgili olarak hesaplamalar yapılmaktadır.

  Ayrıca hazırlanan tüm belgeleri personellere teslim edilmesi gerekir. Bordrolama çalışmasının içinde personellere ödenen ücretin hesaplanması ve bu ücretlerin bankalara bildirilmesi işlemi yer almaktadır. Aylık bazda SGK ödeneklerinin hesaplanması çalışmasının bir parçasıdır. Tüm bu hesapların yapılmasının yanında, bunların ayrıca muhasebe kayıtları oluşturulur.

  Bordrolama Hizmetlerinin Önemi Nedir?

  Bordrolama hizmeti daha öncesinden değindiğimiz gibi çalışanların bilgilerinin kayıtlarıdır. Personellere verilen ödemeler, maaşlarından yapılan kesintiler aksatmadan her ay detaylıca kaydedilmelidir. Verilen SGK primlerinin bilgileri ve işe alınış tarihi yine aynı biçimde kaydedilmelidir. Maliye tarafından yapılan iş yeri denetimlerinde genellikle, ilk olarak bu belgelerin dokümanları istenmektedir. Bu belgelerde yapılmış bir yanlış olursa, anında ceza verilmektedir.

  Dolayısıyla bu bordrolama hizmeti, işinin ehli olan, profesyonel bir firma tarafından sunulmalıdır. Bizler firma olarak sunduğumuz bordrolama hizmetinde, bütün yasal süreçleri detaylı bir şekilde analiz edebiliyoruz. Profesyonel ekibimizin sizlere sunduğu bu çalışmaların tamamında, gerekli olan yasal süreçlere uygun bir şekilde hizmet sunuyor. Sizler de bordrolama çalışmalarında kusursuz bir destek almak isterseniz, hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz.

  Detaylı Olarak Sunulan Bordrolama Çalışması Nedir?

  Hizmetin içerik detayında çok fazla çalışma yer alır. İş yerlerinin, bir yılın içerisindeki bazı dönemlerinde resmi olarak bildirmesi gereken bildirgeler mevcuttur. Sunulacak olan bu resmi bildirgeler, firmamızın sizlere sunmuş olduğu çalışmaların içerisinde mevcuttur. Peki bu çalışmalar nedir? Kısaca hemen göz atalım bunlara.

  Bilindiği gibi iş yerlerine belirli dönemlerde, işten çıkma ve işe alım süreçleri vardır. Bu durumlar için şirketlerin resmi bir prosedür uygulaması zorunludur. Yapılacak olan teknik bordrolama hizmetleri, bu durumların takibini içermektedir. Elbette yapılacak olan çalışmaların, tüm verileri mutlaka çalışanlara da gönderilmesi gerekir. Firmamız, sizin bu detaylarla uğraşmanıza gerek bırakmadan, tüm detaylı bordrolama hizmetleri çalışmalarını profesyonelce yürütmektedir.

  Daha önemli olan konu ise hazırlanacak olan tüm bilgilerin, detaylı bir biçimde saklanması aşamasıdır. Bilinmeyen zamanlarda yapılacak olan denetimde bu belgelere anında ihtiyaç duyulabilir. Sizlere sunmuş olduğumuz bu çalışmanın içeriğinde kapsamlı bir saklama hizmeti bulunuyor. Gelişmiş takip sistemlerimiz sayesinde, belge istendiği anda rahatlıkla bulunabiliyor.

  Bordrolama hizmeti, mutlaka yerine getirilmesi gereken yasal zorunluluktur. Eksik ve yanlış hazırlanacak olan belgelerin ne yazık ki telafisi bulunmamaktadır. Eğer en iyi bordrolama hizmeti isterseniz, bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın :

* E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacak.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00