WORKSAD

Yazılar

insan kaynakları, kayıtlı eposta hizmetleri, bordrolama

Aşama Aşama İnsan Kaynakları Hizmetleri

Profesyonel ölçeklerde ifa edilen insan kaynakları birçok farklı süreç ile müşterilerle buluşuyor. Bunların başında iş süreç yönetimi ve de işe alım süreçleri yer almaktadır. Aynı zamanda kamusal alanda bordrolama hizmetleri de aktif olarak yürütülmektedir.

 İnsan Kaynaklarında İş Süreç Yönetimleri

            İş için en doğru adayın kim olduğu raporlarla birlikte analiz edilmektedir. İş analizi için gerekli olan materyaller toplanmakta ve anlaşılır bir şekilde raporlarda kayıt altına alınmaktadır. Yarım saati aşmayan bir çalışma temposu ile birlikte firmalar için en uygun olan personellerin tam listesini bulmak mümkün hale getiriliyor. Aday arama süreçlerini en aza indirgeyen bu hizmet kolu birçok farklı sektörde boy gösteren firmaların zaman ve enerji tasarrufu yapmalarını da sağlıyor. Toplantılar eşliğinde gerçekleştirilen görev tanımları da bu sürecin bir başka parçası olarak insan kaynaklarının görev ve yetki alanlarında yer almaktadır. Doğru adaylar elendikten sonra yüz yüze görüşmeler sağlanmaktadır. Görev tanımları her iki tarafın da çıkarına uygun bir şekilde yeniden yapılandırılmaktadır. Organizasyon şeması ve ücret yönetimleri de bu hizmet kolunun alt dalları olarak nitelendiriliyor. Organizasyon şeması ile birlikte alt üst çatışmaları mümkün oranda azaltılmaktadır. Sadece büyük şirketler için değil orta ve küçük paylı şirketler için de uygulanabilir bir hizmettir. Ücret yönetiminde ise adil maaşlar belirlenmektedir. Belirlenen miktarlar aynı zamanda rekabet ortamına uygun olarak sunuluyor.

 Mülakat Danışmanlığı ve Diğer Hizmetler

            Mülakat danışmanlığı işe alım süreçlerinin öncesinde profesyonel hizmet kalitesiyle arz ediliyor. Kişilerin baskın özellikleri göz önünde bulundurularak işe yerleştirme süreçleri tamamlanmaktadır. Mülakatta sorulacak soruların hazırlanması ve adayların arasından seçimler yapılması buna dahildir. Şirket aday eşleşmelerinde çıkan sonuçlar hem firmaların hem de çalışanların lehine olacak şekilde düzenleniyor. Aynı zamanda adayların doğru bir şekilde öz geçmiş hazırlamaları da bu hizmetin bir diğer koludur. Sosyal medyanın doğru bir şekilde kullanılması çalışmaların büyük alanını kapsar. Ek olarak planlı bir şekilde iş aramak için gerekli olan saha araştırmaları da yapılır. Koçluk ve kayıtlı eposta hizmetleri de ek seçenekler arasında değerlendirilebilir. İş arama süreçlerinde yetkin bir danışmanlık faaliyeti yürütülmektedir. En kısa zamanda en doğru iş seçimleri bu sayede gerçekleştiriliyor. Kendini keşfetme alanında da yaşam koçluğu hizmeti veriliyor. Bu hizmetler seanslar halinde düzenlenmektedir.

 İşe Alım Yönetimi ve Kapsadığı Hizmetler

            Arz edilen bir diğer hizmet işe alım yönetimleri için rehberlik vasfı taşımaktadır. Hem dönemsel hem de de toplu işe alımlar için ayrılan hizmet kolları bulunuyor. Projelerin istenilen kısmı için planlama hizmetleri alınabilir. Kimi firmalar ise projelerin tamamını işe alım yönetimi kapsamında değerlendirmeye açmaktadır. Yüksek oranda gelen aday başvurularının analizi ve raporlaması yapılmaktadır. Seçme ve yerleştirme alanında da profesyonel kaynaklı hizmetler almak mümkün. Uzman ve üst düzey adayların tespiti kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın :

* E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacak.

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
    Gebze – Kocaeli
  • +90 262 643 00 50
  • info@worksad.com
  • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
  • Cumartesi 09:00 – 13:00