WORKSAD

Yazılar

bordrolama , insan kaynakları, kayıtlı eposta hizmetleri

İnsan Kaynakları Ve Hizmet Seçenekleri

İnsan Kaynaklarında Bordrolama Hizmetleri

            Günümüzde insan kaynakları müşteri talepleri doğrultusunda birçok farklı hizmeti profesyonel ölçeklerde ifa etmektedir. Bu hizmetlerin başında bordrolama hizmetleri yer alıyor. Genel olarak ücret ve maaş bordroları olarak ikiye ayrılmaktadır. Ücretlerin kesintisiz ve gün farkı olmaksızın ödenmesini otomatik olarak sağlayan bir hizmet türüdür. Aynı zamanda maaşların genel ekonomik duruma göre belirlenmesi de insan kaynaklarının ifa ettiği bir diğer hizmettir. Bordrolama hizmetlerinden faydalanmak isteyen tüm şirketler ve firmalar insan kaynakları ile yıllık olarak anlaşmaya varabilir.

 İnsan Kaynaklarında İş Alım Yönetimi

            Şirketler için işe alım süreçlerini destekleyen insan kaynakları çalışmaları mevcuttur. Bunlar hem dönemsel hem de toplu iş alım süreçlerini kapsayan çalışmalardır. Şirketleri için mavi ve beyaz yakalı işçiler almak isteyen her firma bu profesyonel hizmetlerden faydalanabilir. Firmalar için en uygun adayların belirlenmesi bu çalışmaların sonunda şekillenir. Aynı zamanda gelen öz geçmişlerin incelenmesi ve elenmesi de aynı faaliyetlerin bir diğer kolunu oluşturuyor. Yevmiye ve maaş süreçleri de aynı hizmette ücrete dahil olarak yapılmaktadır. Amaç şirketin çıkarlarını korumak ve kendilerine faydalı olacak personellerin seçimini yapmaktır.

 İş Süreç Yönetimleri ve Barındırdığı Seçenekler

            İnsan kaynaklarının detaylı bir şekilde yürüttüğü hizmetlerden bir diğeridir. İş süreç yönetimleri genel olarak birçok başlık altında toplanır ve kademeli bir şekilde ifa edilir. Bunların başında işe yerleştirme ve de iş analizi yer almaktadır. İşe başvuran adayların görev ve yetkileri bu süreçte belirlenmektedir. Şirketlerin çok daha donanımlı bir şekilde çalışması için en alt kademeye kadar incelemeler ve analizler yapılmaktadır. İşin önce tanımının yapılması ve ona göre personel seçiminde bulunması temel çalışma disiplinlerini oluşturur. Sadece yirmi dakika gibi kısa bir sürede tüm uygulamalar aktif halde sunulmaktadır. Bu sayede şirketler hem doğru kişilerle çalışma hem de zamandan tasarruf etme ayrıcalığına sahip oluyor. İş süreç yönetimlerinde bir diğer seçenek görev tanımıdır. Bu aşama tüm departmanlar için geçerlidir. Organizasyon şeması ile birlikte tüm süreçler profesyonel bir şablonda kontrol edilmektedir. Bu şemalar sürekli olarak güncel tutularak alt üst ilişkilerini düzenler. Kimin hangi süreçlerde ne yapacağı önceden belirlendiği için iş yerlerindeki kaos ortamı en aza indirgenir. Herkes görev tanımının bilinciyle şirket içinde yapması gerekenleri bilmektedir. Organizasyon şemaları belli başlı dönemlerde değişikliğe uğratılır. Tercihe bağlı olarak görev değişimleri uygulanabilir.

 İnsan Kaynaklarında Koçluk ve Diğer Hizmetler

            İnsan kaynaklarında kayıtlı eposta hizmetleri ve koçluk gibi temel hizmetler de arz edilmektedir. Aynı zamanda sadece şirketlere değil kişilere özel çalışmalar da bulunuyor. Öz geçmiş hazırlama aşamalarında tüm adaylara yardımcı olunmakta ve rehberlik edilmektedir. Bunun yanı sıra mülakat danışmanlığı ve memnuniyet anketi gibi çok yönlü çalışmalar da yer almaktadır. Hem şirketler hem de kişiler insan kaynakları hizmetlerinden telefon ve mail ile faydalanabilir.

1 Yorum :

 1. Ali çetin Ocak 31, 2019 at 3:20 am

  Bordro süreç takibi yönünden karşılaştığım en iyi firmalar arasindasindasiniz. Başarılar.

  Reply

Bir cevap yazın :

* E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacak.

BİZE ULAŞIN
İletişim
 • Hacı Halil Mh. Çeşme Cd. No: 33/8
  Gebze – Kocaeli
 • +90 262 643 00 50
 • info@worksad.com
 • Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
 • Cumartesi 09:00 – 13:00